Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mediciną

  Elono Musko smegenų implantas "Neuralink" pradeda klinikinius bandymus su žmonėmis

  Antradienį Elono Musko biotechnologijų startuolis "Neuralink" paskelbė pradedantis klinikinius bandymus su žmonėmis. Ko reikėtų, kad norėtumėte užsiregistruoti į "Neuralink" atranką?

  Po penkerių metų pradėta kurti smegenų implantacijos įmonė gavo FDA patvirtinimą bandymams su žmonėmis. Tyrimai su paralyžiuotais žmonėmis bus atliekami atliekant tyrimą "Tiksli roboto implantuojama smegenų ir kompiuterio sąsaja" (angl. Precise Robotically Implanted Brain-Computer Interface, sutrumpintai PRIME). Tyrimo metu bus nagrinėjamas smegenų implanto saugumas ir funkcionalumas.

   

  Kiek saugus yra implantas

   

  Tačiau kiek saugus yra implantas ir kiek iš tikrųjų apie jį žinome?

  Tyrime gali dalyvauti asmenys, sergantys paralyžiumi, kurį sukėlė šoninė amiotrofinė sklerozė (ALS) arba kaklinės stuburo dalies nugaros smegenų pažeidimas. Vis dėlto "Neuralink" nenurodė, kiek žmonių galės dalyvauti tyrime, kuris truks maždaug šešerius metus.

  "Neuralink" teigimu, pagrindinis tyrimo tikslas - sudaryti galimybę žmonėms valdyti kompiuterio žymeklį ar klaviatūrą tik mintimis. Tam į smegenų dalį, kuri valdo norą judėti, robotas chirurginiu būdu implantuos smegenų ir kompiuterio sąsajos (BCI) implantą.

  E. Muskas teigia, kad "Neuralink" leistų greitai chirurginiu būdu įterpti savo mikroschemų įrenginius, kurie padėtų gydyti nutukimą, autizmą, depresiją ir šizofreniją. Muskas deda daug vilčių į "Neuralink" medicinos technologiją.

  Ekspertai prognozuoja, kad įmonei gali prireikti daugiau nei 10 metų, kad gautų leidimą naudoti BCI prietaisą komerciniais tikslais, net jei jis bus saugus naudoti žmonėms.

   

  Prieštaravimai dėl "Neuralink"

  Akivaizdu, kad "Neuralink" prietaisas kelia didžiulę riziką pacientų saugumui.

  Neseniai "Neuralink" pateko į kritikos ugnį, kai WIRED paskelbė straipsnį apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir beždžionės mirtį 2022 m., remdamasis paskelbtais PCRM (PCRM yra pelno nesiekianti organizacija, pasisakanti prieš gyvų gyvūnų naudojimą bandymams) dokumentais, kuriuose prašoma, kad JAV Žemės ūkio departamento gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos tarnyba ištirtų, ar Kalifornijos Deiviso universitetas, kuriame buvo atliekami tyrimai su gyvūnais, ir "Neuralink" pažeidė gyvūnų gerovės įstatymą.

  "Neuralink" bendrovės vykdytų beždžionių eksperimentų metu pasireiškė lėtinės infekcijos, traukuliai, paralyžius, smegenyse atitrūko prietaiso dalys. Praėjusiais metais FDA išreiškė rimtą susirūpinimą dėl saugumo, kai iš pradžių atmetė "Neuralink" paraišką dėl bandymų su žmonėmis.

   

  Neuralink bendrovės vykdytų beždžionių eksperimentų

   

  Be to, buvę darbuotojai gruodį agentūrai "Reuters" teigė, kad startuolis skuba pateikti rinkai technologiją ir gali kelti pavojų žmonių gyvybėms. Dabartinių ir buvusių darbuotojų teigimu, įmonė derėjosi su JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) dėl mažesnio pacientų skaičiaus po to, kai agentūra išreiškė susirūpinimą dėl saugumo. Anksčiau bendrovė ketino gauti leidimą implantuoti savo prietaisą 10 žmonių. Kiek pacientų FDA galiausiai leido implantuoti, nežinoma.

  "Šimtai puslapių viešų įrašų ir bendrovės informatorių pranešimų atskleidė, kad eksperimentai su gyvūnais buvo atlikti aplaidžiai ir skubotai", - sakė Merklis (Gydytojų komiteto už atsakingą mediciną (PCRM) mokslinių tyrimų rėmimo direktorius)."

  Atrodo, kad "Neuralink" veikia vadovaudamasi Silicio slėnio mąstysenos principu "judėk greitai ir viską sugadink". Tai pavojingas planas medicinos prietaisų įmonei."

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  elono

  musko

  smegenų

  implantas

  "neuralink"

  pradeda

  klinikinius

  bandymus

  žmonėmis