Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Gastroenteritas: Rotavirusas, Norovirusas ir kitos virškinimo trakto infekcijos. Kaip jas atskirti?

  Gastroenteritas yra užkrečiama virškinimo trakto infekcija, sukelianti nemalonius simptomus, tokius kaip viduriavimas, vėmimas, pilvo skausmas ir bendras silpnumas. Visi šie virusai plinta lengvai ir gali sukelti staigius virškinimo sutrikimus.

   

  Rotavirusas yra labai užkrečiamas virusas, dažniausiai pasireiškiantis vaikams. Pagrindiniai simptomai apima staigų viduriavimą, vėmimą, pykinimą ir kartais aukštą karštį. Paprastai simptomai pasireiškia per vieną – tris paras nuo užsikrėtimo. Pati infekcija organizmui nepavojinga, tačiau vaikams, ypatingai kūdikiams ir mažiems vaikams, labai pavojingas staigus skysčių ir elektrolitų netekimas. Simptomų taip greitai numalšinti nepavyks, tačiau galima juos palengvinti ir sumažinti komplikacijų pasireiškimo tikimybę. Paprastai pasveikstama per 3-6 paras (jei liga nesikomplikuoja). Suaugusieji taip pat gali sirgti šiuo virusu, tačiau simptomai dažniausiai būna lengvesni. Rotavirusas plinta per tiesioginį kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu, infekuotu maistu arba vandeniu.

  Norovirusas: Tai yra labai užkrečiamas virusas, kuris dažnai sukelia staigų viduriavimą, vėmimą, pilvo skausmą ir kitus virškinimo sutrikimus. Norovirusas plinta labai lengvai per tiesioginį kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu, užterštu maistu ar aplinka.

  Adenovirusas: Kai kurie adenovirusų tipai gali sukelti virškinimo trakto infekciją, pasireiškiančią simptomais, panašiais į rotavirusinio gastroenterito simptomus. Tačiau šie virusai taip pat gali sukelti kitus simptomus, tokius kaip kosulį, šaltkrėtį ir akių uždegimą.

  Astrovirusas: Šis virusas taip pat gali sukelti viduriavimą, vėmimą ir kitus virškinimo sutrikimus, ypač vaikams. Simptomai panašūs į rotavirusinio gastroenterito simptomus.

  Sapovirusas: Tai dar vienas virusas, sukeliantis virškinimo trakto infekciją su simptomais, tokiomis kaip viduriavimas, pykinimas ir vėmimas.

   

  Gastroenteritas: Rotavirusas, Norovirusas ir kitos virškinimo trakto infekcijos. Kaip jas atskirti?

   

  Gastroenteritas yra plačiai paplitusi užkrečiama infekcinė liga, paveikianti virškinimo traktą. Jis gali būti sukeliamas ne tik virusais, tokiais kaip rotavirusas ir norovirusas, bet ir kitais patogenais. Tokiai kaip:

  Salmoneliozė yra infekcija, sukelianti simptomus, tokius kaip staigų viduriavimą, pykinimą, vėmimą ir kartais karštį. Salmonelės bakterijos dažniausiai plinta per užterštą maistą arba vandenį. Svarbu rinktis tinkamai virtą arba keptą maistą ir vengti su juo užsikrėtusio kontakto.

  Campylobacteriozė yra kita bakterinė infekcija, sukelianti simptomus, panašius į kitas virškinimo trakto infekcijas. Jos simptomai gali apimti viduriavimą, pilvo skausmą, karštį ir bendrą silpnumą. Ši infekcija dažniausiai plinta per užterštą vandenį arba neapdorotą paukštieną.

  Escherichia coli (E. coli) gali sukelti įvairiapusius simptomus, įskaitant viduriavimą, pilvo skausmą ir pykinimą. Kai kurios E. coli bakterijos gali būti pavojingos, ypač naujagimių, vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių atveju. Infekcija dažnai plinta per užterštą maistą, ypač neapdorotus ar nepakankamai apdorotus mėsos produktus.

  Giardiazė yra infekcija, kurią sukelia Giardia parazitai. Simptomai gali apimti viduriavimą, pilvo skausmą, pykinimą ir vidurių pūtimą. Ši parazitinė infekcija dažnai plinta per užterštą vandenį, ypač gamtos vandens šaltiniuose.

   

  Simptomų skirtumai

  Nors rotaviruso, noroviruso ir kitų aukščiau paminėtų virusų simptomai gali būti panašūs, jie gali skirtis intensyvumu ir papildomais simptomais. Rotavirusas gali sukelti viduriavimą ir vėmimą, kartais lydimus aukšto karščio ir bendro silpnumo. Norovirusas dažnai sukelia ūmius simptomus, tokius kaip staigų vėmimą ir stiprų viduriavimą.

   

  Diagnozė ir gydymas

  Žinant, kad tiek rotavirusas, tiek norovirusas ir kitos virškinimo trakto indekcijos gali sukelti panašius simptomus, svarbu kreiptis į gydytoją tiksliniam diagnozei. Paprastai diagnoze grindžiama simptomais ir laboratoriniais tyrimais. Gydymas apima gausų skysčių vartojimą, siekiant išvengti dehidratacijos, ir simptomų palengvinimą.

   

  Kada būtina kreiptis į gydymo įstaigą?

   

  Kada būtina kreiptis į gydymo įstaigą?

  Pavojaus signalai yra aukštesnė nei 39 laipsnių Celsijaus kūno temperatūra (matuojant pažastyje), sausos gleivinės ir lūpos, acetono kvapas iš burnos, retas šlapinimasis ir tamsus šlapimas, atsisakymas gerti, itin gausus vėmimas ir viduriavimas, vangumas, odos bėrimai, traukuliai, didelis mieguistumas. Tuomet geriau nebedelsti ir kreiptis į gydymo įstaigą, nesvarbu, ar serga vaikas, ar suaugusysis.

   

  Apsisaugojimo Priemonės

  Itin svarbu laikytis kuo kruopštesnės higienos. Rankas plauti reikia ne tik pasinaudojus tualetu, bet ir ir grįžus iš bet kokių viešų vietų, ruošiantis valgyti ar gaminti maistą. Nešvariomis rankomis negalima liesti burnos, akių ir nosies. Jei galimybės nusiplauti rankų nėra, tuomet tiks ir dezinfekcinis skystis. Reikėtų saugotis sergančiųjų ir neliesti jo naudojamų daiktų, nesinaudoti tais pačiais indais ar įrankiais bei rankšluosčiais. Vaikų higienos įgūdžius būtina ugdyti jau nuo pat mažų dienų – tuomet ir įvairios infekcijos kolektyvuose plis rečiau.

   

  Virškinimo trakto infekcijos gali turėti įvairius sukelėjus - nuo virusų ir bakterijų iki parazitų. Svarbu laikytis higienos priemonių ir atidžiai stebėti savo sveikatą, kad išvengtumėte infekcijų ar jas tinkamai gydytumėte. Jei patiriate simptomus, pasitarkite su gydytoju ir laikykitės jo nurodymų.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  rotavirusas

  norovirusas

  kitos

  virškinimo

  trakto

  infekcijos

  atskirti