Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mediciną

  Lesbiečių ir biseksualių moterų širdies sveikata yra blogesnė

  Amerikos širdies asociacijos duomenimis, lesbiečių ir biseksualių moterų širdies sveikata yra prastesnė nei heteroseksualių moterų, todėl joms gresia didesnė širdies ir kraujagyslių ligų ar insulto rizika.

  Paskelbtame tyrime buvo nagrinėjama Prancūzijoje gyvenančių lesbiečių, gėjų, biseksualių ir heteroseksualių suaugusiųjų širdies ir kraujagyslių sveikata, tačiau buvo remiamasi Amerikos širdies asociacijos "Life's Essential 8" - sveikos širdies gairėmis.

  Tyrimo pagrindinis autorius Omaras Derazas sako: "Šių rodiklių gerinimas - tai puiki galimybė užkirsti kelią širdies problemoms, kol jos dar neįvyko."

  Taigi, kodėl skiriasi lesbiečių ir biseksualių moterų bei heteroseksualių moterų širdies sveikata?

  Išnagrinėję 169 400 suaugusiųjų, iš kurių 91 00 buvo moterys, mokslininkai nustatė, kad lesbiečių ir biseksualių moterų širdies sveikatos rodikliai buvo prastesni. Tačiau homoseksualūs ir biseksualūs vyrai nepatyrė tokių pačių pasekmių, ir tyrimo metu nustatyta, kad jų rodikliai buvo geresni nei heteroseksualių vyrų, gyvenančių miestuose.

  Lesbietės moterys prasčiau vertino sveikos mitybos laikymąsi ir sveiką kraujospūdį. Tačiau biseksualių moterų sveikos mitybos ir nikotino poveikio rodikliai buvo aukštesni.

  Ankstesni tyrimai parodė, kad homoseksualūs suaugusieji turi mažiau galimybių naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis ir, palyginti su heteroseksualiais žmonėmis, yra linkę atidėlioti apsilankymą pas gydytoją.

  Depresija ir mintys apie savižudybę taip pat yra susijusios su didesne širdies ir kraujagyslių ligų rizika, kurią tyrimas įtraukė į savo tyrimą. Smurtas, diskriminacija ir visuomenės išankstinis nusistatymas yra susiję su stresu, nesveika įveikos elgsena, alkoholio vartojimu, rūkymu ir fizinio aktyvumo stoka. 2020 m. ataskaitoje Amerikos širdies asociacija nustatė, kad LGBTQ suaugusieji apskritai patiria didesnį stresą, kuris gali paveikti jų širdį.

  Bostono "Beth Israel Deaconess Medical Center" gydytoja kardiologė Connie Tsao sako: "Norėdami visapusiškai kovoti su diskriminacija ir skirtumais, darančiais poveikį sveikatai, turime geriau pripažinti ir suprasti unikalią visų asmenų ir populiacijų, įskaitant seksualines mažumas, patirtį."

   

  Šaltiniai: 

  Journal of American Heart Association. Sexual Minority Status Disparities in Life's Essential 8 and Life's Simple 7 Cardiovascular Health Scores: A French Nationwide Population-Based Study
  Circulation. Life's Essential 8: Updating and Enhancing the American Heart Association's Construct of Cardiovascular Health: A Presidential Advisory From the American Heart Association
  Circulation. Assessing and Addressing Cardiovascular Health in LGBTQ Adults: A Scientific Statement From the American Heart Association
  American Stroke Association. Lesbian and Bisexual Women May Have Worse Heart Health

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  lesbiečių

  biseksualių

  moterų

  širdies

  sveikata

  blogesnė