Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mediciną

  Nacionalinė Sveikatos Tarnyba (NHS): bandoma vakcina nuo vėžio gali skelbti naujo gydymo amžiaus pradžią

  Vakcina, pavadinta mRNA-4359 ir pagaminta "Moderna", skirta žmonėms, sergantiems išplitusia melanoma, plaučių vėžiu ir kitais kietaisiais navikais. Mokslininkas teigia, kad Jungtinėje Karalystėje bandoma nauja mRNA vakcina nuo vėžio gali skelbti "naujos eros" gydymo nuo šios ligos pradžią.


  Kai kuriais atvejais vakcinos laboratorijose kuriamos specialiai kiekvienam pacientui, naudojant jo genetinę informaciją, o britų pacientų bandoma vakcina yra viena iš vakcinų, skirtų konkrečioms vėžio rūšims, kurią galima pagaminti daug greičiau ir paprasčiau.

  Vyras iš Surėjaus, sergantis piktybine melanoma - odos vėžiu, kuris nereaguoja į gydymą, tapo pirmuoju Jungtinės Karalystės žmogumi, kuriam spalio pabaigoje Hammersmitho ligoninėje buvo suleista vakcina pagal Londono imperatoriškojo koledžo ir "Imperial College Healthcare NHS Trust" vykdomą bandomąją dalį.

  "Man buvo taikyta kitokia imunoterapija, radioterapija, vienintelis dalykas, kurio neturėjau, buvo chemoterapija.Taigi, pasirinkimas buvo arba nieko nedaryti ir laukti, arba įsitraukti ir kažką daryti", - sakė 81 metų vyras, kuris nenorėjo būti įvardytas.

  "Esu nepaprastai dėkingas ligoninėms ir asmenims, kurie vykdo šiuos tyrimus. Turime kaip nors pakeisti faktą, kad kas antras žmogus kada nors suserga vėžiu, ir privalome pagerinti šansus."

  Tyrimo metu vakcina bus bandoma viena ir kartu su jau esamu vaistu pembrolizumabu, kuris yra patvirtintas imunoterapinis gydymas, dar žinomas kaip "Keytruda".

  Visame pasaulyje, įskaitant Londoną, Ispaniją, JAV ir Australiją, į tyrimą, vadinamą "Mobilize", įtraukiama nuo 40 iki 50 pacientų, tačiau jis gali būti išplėstas. Į organizmą patekusi mRNA (genetinė medžiaga) "moko" imuninę sistemą, kuo vėžinės ląstelės skiriasi nuo sveikų, ir mobilizuoja ją jas sunaikinti.

  Dr. Kyle Holen, "Moderna" plėtros, terapijos ir onkologijos skyriaus vadovas, sakė, kad mokslininkai tikisi, jog vakcina bus galima gydyti įvairias vėžio rūšis, ne tik tas, kurios tiriamos šiuo metu.

  "Manome, kad ji galėtų būti veiksminga galvos ir kaklo vėžiui, šlapimo pūslės vėžiui, inkstų vėžiui gydyti", - sakė jis. "Tačiau pradedame nuo dviejų, kurie, mūsų nuomone, turi didžiausią tikimybę būti veiksmingi, t.y. melanomos ir plaučių vėžio."

  Dr. Holenas teigė, kad du dešimtmečius trukęs darbas, susijęs su vakcinomis nuo vėžio, pagaliau pradeda duoti vaisių, o ši sritis "pagaliau pasiekė tokį lygį, kai pradedame pastebėti realią naudą pacientams".

  "Tai pastebėjome naudodami pirmąją vakciną, kai pacientams, sergantiems didelės rizikos melanoma, pavyko daugiau nei perpus sumažinti ligos atsinaujinimo riziką", - teigia jis. "Taigi, mus labai džiugina kai kurie pirmieji rezultatai ir tikimės, kad tai atneš naujo vėžio gydymo amžiaus pradžią."

  Dr. Davidas Pinato iš "Imperial College Healthcare NHS Trust" sakė, kad imunoterapija pašalina "nematomą apsiaustą, dėl kurio vėžys slepiasi organizme", o vakcinų nuo vėžio patrauklumas yra tas, kad "galima padaryti jas daug specifiškesnes - iš esmės imuninei sistemai galima duoti raštiškas instrukcijas", pavyzdžiui, "naviko ląstelių identifikatorių, kuris yra tikslesnis".

  Dr. Pinato teigimu, mRNA technologijos privalumas yra tas, kad ji "priverčia jūsų organizmą gaminti šias instrukcijas", o tai "pažadina imuninę sistemą".

  Nors individualizuotos vakcinos taip pat gali būti labai veiksmingos, jų gamyba gali užtrukti kelias savaites, be to, jos priklauso nuo didelio naviko mėginio. Pasak jo, šiuo metu taip pat nėra pakankamai duomenų, kad būtų galima pasakyti, ar individualizuotos vakcinos iš tiesų yra geresnės už platesnio masto vakcinas nuo vėžio, pavyzdžiui, "Moderna" vakcinas.

  Vakcina "Moderna" tiria konkrečius daugelio navikų požymius - "kas yra geriausias pasirinkimas, į kurį galima nukreipti vėžį", teigė daktaras Pinato. "Todėl tai turi neįtikėtinų privalumų, susijusių su laiku, tuo, kad vakcinos dozes galima pasigaminti iš anksto, dar prieš susitinkant su pacientu. Tai iš tikrųjų yra privalumas."

  Į tyrimą vis dar renkami pacientai, o rezultatus "Moderna" tikisi pateikti kitais metais.

   

  Covid-19 technologijas vėžio vakcinos kūrimui


  Moderna taiko tas pačias Covid-19 technologijas vėžio vakcinos kūrimui

  Dr. Holenas teigė, kad mRNA technologijos sėkmė Covid-19 vakcinoms paskatino paspartinti vėžio vakcinų, kurioms naudojama mRNA, kūrimą.

  "Vakciną nuo vėžio pradėjome kurti dar prieš prasidedant Covid epidemijai ir kai kurias technologijas, kurias kūrėme vakcinai nuo vėžio, panaudojome Covid vakcinai", - teigė jis.

  "Ir kas iš tikrųjų nuostabu, dabar mes jau gydome daugiau nei milijardą pacientų savo "Covid" vakcina, o ta pati technologija dabar vėl tiriama vėžiu sergantiems pacientams. Kadangi jau gydėme daugiau nei milijardą pacientų, daug žinome apie gydymo saugumą ir tai, kaip gerai jis toleruojamas visame pasaulyje.

  "Taigi apie mūsų vakciną nuo vėžio turėsime daugiau saugumo informacijos nei apie bet kurią kitą kada nors sukurtą vakciną nuo vėžio, todėl galime būti tikri, kad einame teisingu keliu."


  Kokie gali būti šalutiniai poveikiai?

  Jis pridūrė, kad "Moderna" vakcinos nuo vėžio šalutinis poveikis yra mažesnis, nei galima tikėtis taikant kitus imunoterapijos metodus.

  "Šalutinis poveikis buvo labai lengvas ir atitinka Covid ar gripo skiepų poveikį. Pasireiškė rankos skausmas, nuovargis, nedidelis karščiavimas, kuris trunka kelias dienas. Palyginus su kitais imuninės terapijos būdais, tai iš tikrųjų yra gana lengvas poveikis", - apibendrino daktaras Holenas.

  JK sveikatos apsaugos ministrė Victoria Atkins sakė: "Ši vakcina gali išgelbėti dar daugiau gyvybių, kartu iš esmės pakeisdama šios baisios ligos gydymo būdus, taikant veiksmingesnius ir mažiau toksiškus sistemai gydymo metodus.

  Tačiau ekspertai nėra tikri, kodėl vieni pacientai gerai reaguoja į vakcinas, o kitiems reakcija būna prasta arba jos visai nėra.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  nacionalinė

  sveikatos

  tarnyba

  (nhs)

  bandoma

  vakcina

  vėžio

  skelbti

  naujo

  gydymo

  amžiaus

  pradžią