Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai ir naujienos apie sveikatą

  Sėdimas darbas? Mankštos pratimai padėsiantis jūsų nugarai ir kaklui

  Šiais laikais vis daugiau žmonių renkasi darbą prie kompiuterio. Ir nors gali atrodyti, kad tai labai patogus, lengvas darbo tipas, tačiau yra priešingai. Viso pasaulio gydytojai skambina pavojaus varpais - sėdimas gyvenimo būdas yra XXI amžiaus maras. Ar nepastebėjote, kad mūsų gyvenimo būdas - lyg uždaras ratas? Dauguma mūsų aštuonias valandas praleidžia biure - dirbame sėdimą darbą prie kompiuterio, atsistojame tik kažkur trumpam nueiti, namo grįžtame automobiliu arba viešuoju transportu, kitądien vėl lekiame į darbą.

  Sėdimas gyvenimo būdas – dažniausia nugaros ir kaklo skausmų priežastis! Jeigu visą darbo dieną sėdite, tai jau tikriausiai paskauda nugaros apačią. Daugelis apsigauna manydami, jog ramus sėdėjimas mažiau apkrauna nugarą, nei tarkim sunkus fizinis darbas ar sportas.

  Degeneracinės stuburo ligos ir nugaros skausmai yra dažniausi sveikatos sutrikimai. Kiekvienais metais su nugaros ir stuburo problemomis susiduria apie 70-80% žmonių visame pasaulyje, o 5-10% atvejų nugaros skausmai jau būna lėtiniai. 

  Dažniausiai žmones vargina:

  • skausmas apatinėje nugaros dalyje
  • skausmas dešinėje nugaros pusėje apačioje
  • skausmas kairėje pusėje nugaroje
  • skausmas nugaroje dešinėje pusėje
  • nugaros skausmas pereinantis į koją
  • staigus skausmas nugaros apačioje kairėje pusėje
  • stuburo skausmas apačioje
  • skausmas nugaros viršuje dešinėje pusėje
  • skausmas nugaros viršuje kairėje pusėje
  • stuburo skausmai juosmens srityje
  • skausmas viršutinės nugaros srityje


  Į pagalbą izometriniai pratimai

  Tai stiprus trumpalaikis raumenų įtempimas, jų neištempiant. Atlikti tokius pratimus galima ir namuose, žiūrint televizorių, ir už darbo stalo.
  Visi judesiai turėtų būti plastiški, tempas vidutinis arba lėtas. Kvėpuokite tolygiai, kvėpavimo neužlaikykite. Įkvėpkite pro nosį, iškvėpkite pro burną.

   

  Pradžia – kvėpavimo pratimai

  Stovėdami, įkvėpkite ir kelkite rankas iš šonų į viršų, lengvai tiesdami jas aukštyn. Iškvėpdami šiek tiek palenkę nugarą rankas nuleiskite. Pakartokite 3-4
  kartus.

  Stovėdami, įkvėpkite ir kelkite aukštyn pečius, iškvėpdami juos nuleiskite, ir taip – 3-4 kartus.

   

  Pratimai kaklo raumenims

  Sėdėdami dešiniu delnu paspauskite dešinį skruostą taip, kad galva spaustų ranką. Jausdami įtampą pabūkite 5-6 sekundes, po to atsipalaiduokite ir atlikite pratimą su kita puse. Pakartokite 3-4 kartus. 

  Sėdėdami atsiremkite alkūnėmis į stalą ir 6 sekundes galva spauskite rankas. Po to atsipalaiduokite ir pakartokite dar 3-4 kartus.

  Sėdėdami arba stovėdami uždėkite rankas ant pakaušio ir galva spauskite jas kokias 6 sekundes, atsipalaiduokite ir padarykite tą patį dar 3 – 4 kartus.
  Pabaigai pasukiokite galvą nuo vieno peties iki kito, ir atgal – 3-4 kartus.

   

  Viršutiniams pečių juostos raumenims

  Stovėdami tuo pačiu metu kilnokite vieną ranką aukštyn – žemyn, o kitą – žemyn – aukštyn. Po to priešingai. Pakartokite 6-8 kartus.

  Stovėdami uždėkite kairę ranką ant dešinės šiek tiek aukščiau alkūnės ir 6 sekundes traukite dešinę alkūnę prie kairio peties, po to atpalaiduokite
  raumenis ir atlikite viską su kita ranka. Pratimą pakartokite 3 – 4 kartus į abi puses.

  Stovėdami, užmeskite dešinę ranką už galvos taip, kad alkūnė “žiūrėtų” į viršų. Kaire ranka 6 sekundes tempkite alkūnę žemyn, po to atpalaiduokite raumenis ir pakeiskite rankas. Pratimą pakartokite 3-4 kartus į abi puses.

  Stovėdami, išplėskite sulenktas rankas į šonus taip, kad pečiai liktų horizontalūs, o dilbiai – vertikalūs, per alkūnes – 90 laipsnių kampas. Stumdami rankas atgal stenkitės, kad susiliestų mentės, išlaikykite tokią pozą 6 sekundes ir aplaiduokite raumenis. Pakartokite 3-4 kartus, pamažu didindami pakartojimų
  skaičių iki 6-8 kartų.

   

  Pratimas, suteikiantis darbo visiems raumenims

   

  Pratimas, suteikiantis darbo visiems raumenims

  Atsistokite tiesiai, nugara atsirėmę į sieną, kojos kartu. Lėtai pritūpkite laikydami tiesią nugarą, stengdamiesi nepakelti kulnų. Pabandykite tai padaryti
  5-6 kartus. Jei nėra galimybės atsistoti prie sienos, galima atsiremti į kėdės atlošą arba durų rankeną.

   

  Pabaigai – vėl kvėpavimo pratimas

  Rankos ant pečių, įkvėpdami suspauskite mentes, iškvėpdami šiek tiek pasilenkite. Pakartokite 3-4 kartus.

   

  Dirbant bet kokį sėdimą darbą, svarbūs pratimai, skirti kaklui, tarpumenčiui, apatinei nugaros daliai, sėdmenims. Tai pagrindas stuburui ir dirbtų kaip vieni pagrindinių stabilizatorių. Būtinas vadinamasis ekrano laiko ribojimas. Trumpas ekrano pertraukėles rekomenduojama daryti kas maždaug 30 minučių.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  sėdimas

  darbas

  mankštos

  pratimai

  padėsiantis

  jūsų

  nugarai

  kaklui