Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mediciną

  Širdies transplantaciją gavusiems pacientams iš donoro turinčio COVID-19 teigiamą, gali padidėti mirtingumo rizika

  Širdies transplantacijos recipientams, gaunantiems organus iš aktyvių COVID-19 teigiamų donorų, gali padidėti mirties rizika po šešių mėnesių ir vienerių metų, palyginti su recipientais, gaunančiais organus iš neseniai pasveikusių COVID-19 pacientų ir COVID-19 neigiamų pacientų, rodo šiandien žurnale "Journal of the American College of Cardiology" paskelbtas tyrimas.

  Šios ankstyvosios tendencijos turėtų kelti susirūpinimą, todėl širdies transplantacijos centrai turi nuodugniai įvertinti ir toliau svarstyti riziką ir naudą, susijusią su aktyvių COVID-19 donorų širdžių naudojimu."

  Shivank Madan, MD, MHA, pagrindinis tyrimo autorius, Montefiore medicinos centro / Alberto Einšteino medicinos koledžo Niujorke Pažangiosios širdies terapijos centro kardiologas.

   

  COVID-19 pandemija sukėlė iššūkių širdies transplantacijai, nes transplantacijos centrai turėjo nuolat keisti recipientų ir donorų valdymo protokolus, nes pandemija ir supratimas apie virusą keitėsi. Vis dar trūksta duomenų apie ilgalaikius transplantacijų iš COVID-19 infekuotų donorų rezultatus, ypač atsiradus naujiems viruso variantams.

  Šiame tyrime mokslininkai siekė nustatyti širdies transplantacijų iš COVID-19 infekuotų donorų panaudojimo tendencijas ir rezultatus. Pasak tyrėjų, šie duomenys ypač svarbūs, nes COVID-19 virusas potencialiems donorams gali sukelti endotelio disfunkciją ir miokardo pažeidimus, kurie iki transplantacijos gali pasireikšti tik subkliniškai; šiuo metu nėra aiškaus sutarimo dėl COVID-19 virusu užsikrėtusių donorų vertinimo ir naudojimo širdies transplantacijai.

  Tyrime buvo analizuojama daugiau nei 27 000 donorų, įtrauktų į Jungtinį organų dalijimosi tinklą (UNOS) nuo 2020 m. gegužės mėn. iki 2022 m. birželio mėn.; iš viso donorams prieš organų paėmimą buvo atlikta daugiau nei 60 000 COVID-19 tyrimų. Donorai buvo laikomi COVID-19 donorais, jei bet kuriuo metu per terminalinę hospitalizaciją jų testai buvo teigiami. Aktyvaus COVID-19 statusas suteiktas tiems, kurių testo rezultatas buvo teigiamas per dvi dienas nuo organų paėmimo, o neseniai išspręsto COVID-19 statusas suteiktas tiems, kurių testo rezultatas iš pradžių buvo teigiamas, bet prieš paėmimą tapo neigiamas.

  Iš visų UNOS donorų 1445 buvo nustatyti kaip COVID-19 donorai, iš kurių 1017 buvo priskirti aktyviems COVID-19 donorams, o 428 - neseniai išaiškintiems COVID-19 donorams. Iš viso 309 širdies transplantacijoms buvo panaudoti COVID-19 donorai, o 239 iš jų atitiko tyrimo kriterijus.

  Asmenims, kuriems buvo persodinta širdis iš aktyvių COVID-19 donorų, buvo didesnė mirtingumo rizika po šešių mėnesių ir vienerių metų (atitinkamai 7 proc. prieš 13,8 proc. po šešių mėnesių ir 9,2 proc. prieš 23,2 proc. po vienerių metų ne COVID-19 donorų ir aktyvių COVID donorų). Tų, kuriems transplantacijos buvo atliktos iš neseniai išnykusių COVID-19 donorų, mirtingumas per šešis mėnesius ir vienerius metus buvo panašus kaip ir tų, kuriems transplantacijos buvo atliktos iš ne COVID donorų (atitinkamai 7 proc. prieš 8,5 proc. per šešis mėnesius ir 9,2 proc. prieš 13,6 proc. per vienerius metus ne COVID ir neseniai išnykusių COVID donorų).

  Mokslininkai taip pat nustatė, kad tiriamuoju laikotarpiu vis dažniau buvo naudojami COVID-19 donorai, tačiau transplantacijos centrai buvo selektyvūs ir dažniausiai naudojo jaunesnius donorus, o apie 80 % jų buvo vyrai. Be to, potencialūs donorai prieš organų paėmimą buvo kelis kartus tiriami dėl COVID-19, o tiems, kurių bent vienas testas buvo teigiamas, vėlesni testai buvo atliekami dažniau nei tiems, kurių pirmasis testas buvo neigiamas.

   

  Šaltinis: https://www.news-medical.net/news/20230518/Heart-transplant-patients-receiving-COVID-19-positive-donor-hearts-may-face-increased-mortality-risk.aspx

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  širdies

  gavusiems

  pacientams

  donoro

  turinčio

  covid-

  padidėti

  mirtingumo

  rizika