Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mediciną

  Vienas vaistas aiškus nugalėtojas gydant spuogus: apžvalga

  Milijonai žmonių kenčia nuo aknės, ir tai gali smarkiai pabloginti jų gyvenimo kokybę, tačiau ar kuris nors vienas gydymo būdas yra geresnis už kitus?

  Taip, teigiama naujoje daugiau nei 200 tyrimų apžvalgoje. Mokslininkams palyginus aknės gydymo būdus, paaiškėjo aiškus nugalėtojas: geriamasis izotretinoinas, geriausiai žinomas kaip Accutane.

  Izotretinoinas yra didelės dozės vitamino A, kuris veikia pagrindines spuogų priežastis: mažina riebalines liaukas, naikina bakterijas, galinčias sukelti spuogus, apsaugo poras nuo užsikimšimo ir malšina uždegimą.

  Tyrimo rezultatai atitinka tai, ką aknės specialistai kasdien mato savo praktikoje.

   

  Vienas vaistas aiškus nugalėtojas gydant spuogus: apžvalga

   

  Izotretinoinas yra pats veiksmingiausias vaistas aknei gydyti

  "Izotretinoinas yra pats veiksmingiausias vaistas aknei gydyti", - sakė Birmingeme, Alacho valstijoje, dirbanti dermatologė dr. Julie Harper. Ji yra Amerikos aknės ir rožinės draugijos įkūrėja ir buvusi prezidentė.

  "Jis ne tik išvalo aknę, bet ir ilgam pašalina priežastis daugumai jį vartojančių žmonių", - sakė Harper, kuri tyrime nedalyvavo.

  Ji pažymėjo, kad ne visi gali ar nori vartoti izotretinoiną dėl galimo šalutinio poveikio. Nors izotretinoinas yra labai veiksmingas, jis turi nemažai šalutinių poveikių, t. y. sunkių apsigimimų riziką, susirūpinimą keliančius kepenų sutrikimus ir depresiją.

   

  Kitas pasirinkimas antibiotikai

  Gydant aknę be izotretinoino, tenka naudoti skirtingų veikimo būdų vaistų derinius", - sakė ji. "Antibiotikų (geriamųjų ar vietinių), retinoidų ir benzoilo peroksido derinimas daugumai pacientų tikriausiai yra antras geriausias pasirinkimas. "

  Atlikdami tyrimą, tyrėjai, vadovaujami daktaro Chung-Yen Huang iš Nacionalinės Taivano universitetinės ligoninės Taipėjuje, Taivane, peržiūrėjo 221 tyrimą, kuriame dalyvavo apie 65 600 akne sergančių žmonių (vidutinis amžius - 20 metų). Tyrėjai palygino 37 aknės gydymo būdus pagal tai, kaip jie sumažino uždegiminių ir neuždegiminių spuogų procentą ir skaičių.

  Tyrimas parodė, kad veiksmingiausias aknės gydymas buvo geriamasis izotretinoinas, po jo sekė trigubas gydymas vietiniais antibiotikais, benzoilo peroksidu ir retinoidais.

   

  Retinoidai ir benzoilo peroksidas

  Retinoidai atkemša poras ir mažina uždegimą, benzoilo peroksidas naikina spuogus sukeliančias bakterijas, o antibiotikai mažina spuogų paraudimą, patinimą ir uždegimą.

  Tyrimas parodė, kad taikant vienkartinį gydymą, antibiotikai arba vietinio poveikio retinoidai turėjo panašų poveikį uždegiminiams pažeidimams, o neuždegiminiams pažeidimams antibiotikai turėjo mažesnį poveikį.

  Tyrimas paskelbtas žurnalo "Annals of Family Medicine" liepos/rugpjūčio mėn. numeryje.

   

  Moterims yra ir kitų gydymo būdų

  Į šį naująjį tyrimą nebuvo įtraukti tam tikri veiksmingi aknės gydymo būdai. "Mūsų pacientėms moterims gali būti labai naudingas geriamasis hormoninis gydymas, įskaitant spironolaktoną ir kombinuotuosius geriamuosius kontraceptikus, tačiau jie nėra priimtini mūsų pacientams vyrams", - sakė Harperis.

  Spironolaktonas lėtina hormonų, dėl kurių gali užsikimšti poros ir atsirasti spuogų, gamybą.

  "Dabar taip pat turime vietinį androgenų receptorių inhibitorių, kurį galima naudoti tiek vyrams, tiek moterims, tačiau jis turėtų būti naudojamas kartu su kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, vietiniais retinoidais ir benzoilo peroksidu", - sakė Harperis. Šis vaistas vadinamas Winlevi (clascoterone) 1 % kremu.

   

  Gydymo rezultatus lemia daugelis veiksnių

  Be to, tyrime nebuvo atskirtos antibiotikų dozės, o tai taip pat yra svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti gydant aknę.

  Vertinant aknę reikia ne tik skaičiuoti pažeidimus, teigė Dr. Hilary Baldwin. Ji yra Niujorke įsikūrusio Aknės gydymo ir tyrimų centro medicinos direktorė, buvusi Amerikos aknės ir rožinės draugijos prezidentė. "Aknės sunkumas yra pažeidimų skaičiaus ir pažeidimo dydžio [paraudimo] sudėtinė dalis, nes 25 mažos raudonos papulės nėra tas pats, kas 25 didelės raudonos papulės / mazgeliai."

  Be pažeidimų skaičiaus, taip pat svarbus dermatologo vertinimas, sakė ji.

  "Atskirų pacientų parametrai... labai skiriasi, o gydymo rezultatus lemia daugelis veiksnių, įskaitant vaistų vartojimo laikymąsi, odos jautrumą, gyvenimo būdo ypatumus", - aiškino Baldwin.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  vaistas

  nugalėtojas

  gydant

  spuogus

  apžvalga