Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Infekcinės ir parazitinės ligos -

  Kitos stabligės formos

  Apie ligą
  Tai ūminė bakterinė infekcija, pasireiškianti bendra organizmo ir ypač centrinės nervų sistemos intoksikacija, toniniais raumenų traukuliais, sunkia eiga.  
  Trumpai apie simptomus
  Simptomai paprastai atsiranda praėjus 7-14 dienų po žaizdos užteršimo, trumpesnis periodas  iki klinikinių požymių pasireiškimo ir sunkesnė ligos forma  būdinga stripriai užterštoms žaizdoms. Dažniausiai pirmasis ligos požymis yra kramtomųjų raumenų spazmas, todėl ligonis nebegali išsižioti. Vėliau pasireiškia ir kiti simptomai, priklausantys klasikinės triados sindromui. Tai dėl veido raumenų spazmo atsirandanti sustingusi „šypsena“ ir pakelti antakiai bei rijimo sutrikimas dėl ryklės raumenų spazmo. Raumenų sustingimas plinta žemyn į kaklo, sprando, nugaros, liemens ir kojų raumenis. Dėl nugaros ir pilvo raumenų spazmo ligonis kūnas persikreipia: nugara neliečia lovos, guli pakėlęs liemenį ir atlošęs galvą. Tokia padėtis suteikia skausmą. Raumenų susitraukimus provokuoja lietimas, garsas, šviesa. Kai pailgėja ir padažnėja spazmai, gali ištikti 5-10 minučių trukmės traukuliai, kurių metu galima sunkiai susižeisti, kartais net lūžta kaulai, sustoja kvėpavimas, sutrinka širdies ritmas. Ligonis gausiai prakaituoja, karščiuoja iki 37-380C. Mirties priežastis gali būti tiesioginis smegenų kamieno pažeidimas, kai sustoja širdies ir kvėpavimo sistemų veikla.  
  Diagnostika
  Diagnozuojama remiantis klinikiniais ligos požymiais, išsiaiškinama ar nebuvo traumų, nudegimų, nušalimų, operacijų, gimdymų, abortų.  
  Gydymas
  Būtina esamą žaizdą kruopščiai išvalyti. Įtarus stabligę , ligoniui į raumenis skubiai švirkčiama specifinių antikūnų prieš stabligės toksiną. Stablige sergantis ligonis gydomas intensyvios terapijos skyriuje palaikomajam gydymui. Jis guldomas į atskirą palatą, izoliuotą nuo triukšmo, ryškios šviesos. Skiriama antibiotikų – penicilino, cefalosporinų, kurie apsaugo nuo sunkaus plaučių uždegimo ar kraujo užkrėtimo. Taip pat vaistų apsaugoti nuo traukulių.   Pagrindinė stabligės profilaktikos priemonė – vakcinacija. Nuo stabligės skiepijami kūdikiai, stimuliuojami dozė skiriama prieš pradedant eiti į mokyklą ir 13-15 metų vaikams. Vėliau kas dešimt metų reikia vakcinuotis pakartotinai. Persirgus stablige apsauginis imunitetas neįgyjamas, nes ligą sukelia labai mažas toksino kiekis. Persirgus stablige skiepai rekomenduotini.

  Ligų paieškos žymos:

  kitos

  stabligės

  formos