Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Odos ir poodžio ligos -

  Alerginis kontaktinis dermatitas

  Apie ligą
  Alerginis kontaktinis dermatitas – tai kontaktinių alergenų sukelta uždegiminė odos liga. Skiriama: ūminis alerginis kontaktinis dermatitas ir lėtinis alerginis kontaktinis dermatitas. Dažniausiai serga specifinių profesijų atstovai – valytojai, kirpėjai, valyklų, laboratorijų darbuotojai ir kiti asmenys, kontaktuojantys su galimais alergenais savo aplinkoje.   Ligos priežastys Paveldėtas polinkis alerginėms reakcijoms.  
  Trumpai apie simptomus
  Dažniausi alergenai – nikelis, kvapiosios medžiagos (ypatingai natūralios), vaistai, parabenai (konservantai parfumerijoje) ir kt. Alerginis kontaktinis dermatitas pasireiškia tik po pakartotinio kontakto su alergiją sukeliančia medžiaga. Pirmojo kontakto su alergenu metu, visa oda sensibilizuojama arba kitaip, įjautrinama alergenui, todėl kontaktui pasikartojus, sukeliamas odos uždegimas, pasireiškiantis odos skausmu, deginimu, patinimu, paburkimu, paraudimu, stipriu niežėjimu. Kai kuriais atvejais, kai uždegimas labai stiprus, pasireiškia galvos skausmas, šaltkrėtis, silpnumas ir kitokie bendrieji ligos simptomai. Alergeno nepašalinus iš aplinkos, vystosi lėtinis alerginis kontaktinis dermatitas, tuomet oda sustorėja, sukietėja, pleiskanoja, išlieka tamsiai raudonas odos atspalvis, sausumas ir niežėjimas. Uždegimui paūmėjus, atsiranda pūslių, nukasymų.  
  Diagnostika
  Diagnozujama iš klinikinių požymių. Dažniausiai pacientai patys įtaria, kas su kėlė odos uždegimą, o tai palengvina diagnozę. Kai esti keletas galimų alergenų aplinkoje, daromi alerginiai odos mėginiai (lopo testas arba įodiniai mėginiai).  
  Gydymas
  Alerginio kontaktinio dermatito gydymas prasideda nuo alergeno pašalinimo iš aplinkos ir odos apsauginių priemonių vartojimo (drėkinantys-maitinantys kremai, apsauginės pirštinės, plovikliai be šarmų). Papildomai skiriama vietinių arba geriamųjų kortikosteroidų priklausomai nuo uždegimo stiprumo ir antihistamininių vaistų, jei vargina intensyvus niežėjimas.

  Ligų paieškos žymos:

  alerginis

  kontaktinis

  dermatitas