Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Psichikos ir elgesio sutrikimai -

  Adaptacijos sutrikimas

  Apie ligą
  Tai tuo metu, kai bandoma prisitaikyti prie stresogeninių situacijų, kylanti subjektyvi distreso ar emocijų sutrikimo būsena. Ši būsena sukelia socialinės veiklos, įgūdžių sutrikimus. Stresorius gali paveikti asmens socialinę aplinką, įtraukiant ir artimuosius, bendruomenę. Adaptacijos sutrikimas paprastai pasireiškia per mėnesį nuo stresogeninio įvykio,
  Trumpai apie simptomus
  trunka apie mėnesį, tik retais atvejais užsitęsia iki pusės metų.  Adaptacijos sutrikimas nelaikomas sunkiu psichikos sutrikimu. Gali pasireikšti kiekvienam, o išnykus stresoriui, taip pat ir jis pamažu praeina.   Simptomai Adaptacijos sutrikimas dažniau pasitaiko jautriems asmenims. Vaikams tai pasireiškia šlapinimusi į lovą, pirštų čiulpimas, vaikiškai kalba, t.y., regresuoja elgesys. Suaugusiems šis sutrikimas pasireiškia įvairiai – neryški depresyvi nuotaikai, nerimas, susirūpinimas, nesugebėjimas atlikti darbų, organizuotis į ateitį, atlikti kasdienius darbus. Adaptacinis sutrikimas skirstomas į variantus: a) Trumpalaikė depresinė reakcija – simptomai trunka iki 1 mėnesio. b) Užsitęsusi depresinė situacija – dėl nuolatinio stresoriaus atsiradusi depresinė būklė. Trunka iki 2m. c) Mišri nerimo ir depresinė reakcija. d) Adaptacijos sutrikimas su kitais emocijų sutrikimais, pvz., įtampa, pykčiu. e) Adaptacijos sutrikimas su elgesio pakitimais, pvz., paauglių gedėjimo reakcija, pasireiškusi agresyviu elgesiu. f) Adaptacijos sutrikimas su mišriais emocijų bei elgesio sutrikimais.  
  Diagnostika
  Diagnozuoja psichiatras, surinkdama anamnezę apie individo pasireiškusius simptomus, neseniai buvusį stresogeninį įvykį, gyvenimo krizę. Svarbu ir asmenybės nustatymas (jautriems asmenims adaptacinis sutrikimas pasireiškia dažniau ir stipriau).  
  Gydymas

  Ligų paieškos žymos:

  adaptacijos

  sutrikimas