Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mitybą ir dietas

  Ekspertai įspėja, konservuodami maistą nenaudokite mažo rūgštingumo acto

  Pastaruoju metu išpopuliarėjus mažo rūgštingumo acto produktams, maisto saugos ekspertai primena, kad konservuojant maistą reikia naudoti 5 proc. rūgštingumo actą, kad būtų išvengta maisto gedimo ir su maistu susijusių ligų.

  Statistikos duomenimis, Jungtinėse Amerikos Valstijose sodą turi ir naudoja apie 71 milijonas namų ūkių. Iš jų apie 18 mln. namų ūkių tik neseniai pradėjo auginti savo maistą. Taigi, atrodo, kad sodininkavimas namuose daugeliui tapo nauja asmenine "nuo ūkio iki stalo" patirtimi.

  Tačiau artėjant vasaros dienoms kai kurie sodus turintys žmonės susiduria su kalnais konservuoti ar šaldyti paruoštų produktų. Nors abu konservavimo būdai duoda skanių rezultatų, konservavimas gali turėti tam tikrų trūkumų, nes reikia griežčiau laikytis tinkamų apdorojimo ir tvarkymo procedūrų, kad maistas nesugestų laikymo metu.

   

  Ekspertai įspėja, konservuodami maistą nenaudokite mažo rūgštingumo acto

   

  Ypač daug diskusijų maisto produktų konservavimo pasaulyje kilo dėl pomidorų, nes naujų veislių pomidorai gali būti mažiau rūgštūs nei ankstesnių kartų auginti pomidorai. Šis mažesnis rūgštingumas gali suteikti malonų skonį, tačiau jis nepadeda konservavimo procese, kuriame būtinas didelis rūgšties kiekis, kad konservuoti pomidorai būtų saugūs vartoti.

  Nacionalinis namų maisto konservavimo centras teigia, kad konservuojant pomidorus į nesmulkintus, susmulkintus ar kubeliais supjaustytus pomidorus reikia įpilti citrinos sulčių arba 5 proc. rūgštingumo acto, kad padidėtų rūgštingumas - net konservuojant su slėgiu.

  Taip yra todėl, kad bakterijos, sukeliančios apsinuodijimą botulizmu, gali augti sandariai uždarytuose stiklainiuose kambario temperatūroje, jei maisto pH yra didesnis nei 4,6. Atlikus bandymus nustatyta, kad kai kurių dabartinių pomidorų veislių pH vertė yra 4,6 arba didesnė, tačiau kai kurių veislių pomidorų pH yra 5 arba didesnis.

  Be konservuotų pomidorų, net kai kuriems salsos receptams ir marinuotoms daržovėms reikia pridėtinio acto rūgštingumo, kad vėliau jas būtų saugu valgyti.

  Tačiau ne visi acto produktai yra vienodi, o kai kuriuose neseniai išpopuliarėjusiuose mažo rūgštingumo actuose rūgštingumas gali būti mažesnis nei 5 % - dėl to konservuotas maistas gali būti nesaugus vartoti.

  Pasak Virdžinijos technikos universiteto ekspertų, distiliuotame, baltajame, obuolių sidro, balzaminiame, raudonojo vyno, salyklo ir t. t. acto rūgšties yra, o rūgšties procentas produkte turėtų būti nurodytas etiketėje.

  Maisto gamintojų techninės pagalbos tinklo direktorė Melissa Wright įspėja: "Acto, kuriame acto rūgšties koncentracija mažesnė nei 5 proc., niekada nenaudokite namų sąlygomis konservuodami maistą, nes jis gali sukelti nesaugų pH lygį ir gedimą.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  ekspertai

  įspėja

  konservuodami

  maistą

  nenaudokite

  rūgštingumo