Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mitybą ir dietas

  Kaip ir kada mėgautis užkandžiais nepriaugant svorio?

  Užkandžiai yra svarbus mūsų kasdienio gyvenimo dalis, suteikiantys malonumo akimirkas ir energijos šaltinį tarp pagrindinių valgių. Tačiau dažnai susiduriame su dilema – kaip mėgautis užkandžiais be rūpesčių dėl svorio padidėjimo. Svarbiausias faktorius šioje situacijoje yra sąmoningumas ir gebėjimas pasirinkti sveikus užkandžius.

  Nesveikų užkandžių vilionė neabejotina. Norint užkandžiauti sveikai ir nepriaugti svorio, labai svarbu suprasti, ar užkandžiauti verčia alkis, ar tik potraukis.

  Jei tai alkis, galbūt jūsų pagrindiniai valgymai nėra pakankamai sotūs ir maistingi. Užuot užkandžiavę, verčiau apsvarstykite galimybę suvalgyti subalansuotą, mažesnį, maždaug perpus mažesnį nei įprastas valgis, kuriame būtų daržovių ir baltymų.

  Kita vertus, potraukis reikalauja savianalizės. Nustatykite, kas tiksliai sukelia jūsų potraukį - ar tai konkretus skonis, ar tik kitų valgančiųjų vaizdas?

  Atpažindami potraukio priežastį, galite atsakingai mėgautis. Rinkitės užkandžius be kenksmingų elementų, tokių kaip cukrus, rafinuotas krakmolas, transriebalai ir dirbtiniai saldikliai. Užkandžiams, kuriuose yra daug angliavandenių, rinkitės užkandžius, pagamintus iš neskaldytų grūdų, pavyzdžiui, avižų ir kvinojos, maistingų riešutų ir pilno grūdo grūdų dribsnių.

  Turėtumėte rinktis sveikus, neriebius užkandžius. Tai - pilno grūdo dribsniai su pienu, riešutai, vaisių kokteiliai, daržovės arba daug baltymų turintys gėrimai, pavyzdžiui, išrūgų baltymų kokteilis.

  Rinkitės vaisius ir daržoves, kuriuose yra mažai cukraus, pavyzdžiui, agurkus, apelsinus, citrinas, citrinas, laimus ir greipfrutus, ir venkite daug cukraus turinčių vaisių, pavyzdžiui, durianų, rambutanų, mangų ir džekfrutų. Taip pat ribokite krakmolingų daržovių, tokių kaip burokėliai ir bulvės, kiekį.

  Verta atkreipti dėmesį į užkandžių porcijas. Pasidarykite taisyklę nevartoti užkandžių tiesiai iš didelio pakavimo, o išmatuokite sau nedidelę porciją. Tai padės išvengti perteklinės kalorijų suvartojimo. Be to, stenkitės užkandžius valgyti lėtai, mėgautis kiekvienu kąsniu ir suteikti organizmui laiko suvokti, kad jaučiate sotumo pojūtį. Atminkite, kad užkandžių porcijos turėtų būti tik tiek, kiek galite sutalpinti į delną.

  Yra du idealūs laikai užkandžiavimui, neturinčiam įtakos svorio metimui: iškart po pagrindinio valgio ir prieš fizinį krūvį. Nedidelis desertinio tipo užkandis po daržovių turtingo subalansuoto valgio gali sumažinti neigiamą poveikį. Tuo tarpu užkandžiavimas prieš fizinį krūvį apsaugo nuo alkio ir mažo cukraus kiekio kraujyje pavojaus.

   

  Nesveikų užkandžių vilionė

   

  Keletas kitų patarimų

  Svarbu taip pat stebėti savo gėrimų suvartojimą. Gazuoti gėrimai, kurie dažnai yra pripildyti cukraus, gali būti nereikalingi kalorijų šaltiniai. Geriau rinkitės natūralius gėrimus, tokius kaip vanduo ar žalioji arbata.

  Planuokite savo užkandžius, kad būtų lengviau išvengti impulsyvių valgymo sprendimų. Turėdami pasirinktus sveikus užkandžius, galite išvengti nepageidaujamo svorio padidėjimo ir tuo pačiu patirti malonumą valgydami. Stenkitės išlaikyti pusiausvyrą ir neapsunkinkite savęs griežtomis dietomis. Mėgautis maistu yra svarbu, tačiau su sąmoningumu ir sveikais pasirinkimais galite išlikti liekni ir sveiki.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  mėgautis

  užkandžiais

  nepriaugant

  svorio