Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mitybą ir dietas

  Norite sulieknėti? Kokios didžiausios klaidos yra daromos ir kaip sulieknėti sveikai ir teisingai?

  Svorio mažinimas gali būti iššūkis daugeliui žmonių, tačiau dažnai žmonės daro klaidų, bandydami greitai pasiekti norimą rezultatą. Šiame straipsnyje aptarsime didžiausias klaidas, kurias daugelis daro siekdami sulieknėti, ir kaip galima pasiekti svorio mažinimo tikslus sveikai.


  Kokios didžiausios daromos klaidos norint sulieknėti?

  Greitųjų būdų ieškojimas:

  Viena didžiausių klaidų, kurią žmonės daro, siekdami sulieknėti, yra noras rasti greitąjį būdą. Google paieškoje dažniausios ieškomos frazės: "Kaip sulieknėti per savaitę?", "Kaip greitai numestį svorio?", "Kaip greitai atsikratyti pilvo?", "Kaip greitai atsikratyti celiulito? ir dar daug tokių frazių, kurios tikrai nepadės jūsų sveikatai, kad ir pavyktų pasiekti reikalingo laikino rezultato. Daugelis žmonių yra linkę pasikliauti stebuklingomis dietomis arba maisto papildais, kurie duoda viltį greitiems rezultatams. Tačiau tokie būdai dažnai yra netvarūs ir gali kelti pavojų sveikatai. Svorio mažinimas turi būti nuoseklus ir ilgalaikis procesas. 

   

  Per griežtos dietos:

  Daugelis žmonių linkę griebtis per griežtų dietų, sumažinant maisto kiekį iki minimumo arba išbraukiant tam tikrus maisto produktus. Tačiau tai gali sukelti nepakankamą maistinių medžiagų suvartojimą ir netinkamai paveikti organizmo veikimą. Svarbu laikytis subalansuotos dietos, kurioje yra pakankamai vitaminų, mineralų ir baltymų. Uždraustas vaisius visuomet gardžiausias ir labiausiai norimas. Tad geriau leisti sau kartais pasmaguriauti ir suvalgyti pyragaitį ar picos gabaliuką, nes kitu atveju svorio metimas taps nemalonia patirtimi. Svarbiausia, nepersivalgyti ir silpnybės akimirkoms dažnai nepasiduoti.

   

  Fizinio aktyvumo stokos:

  Nepakankamas fizinis aktyvumas yra dar viena dažna klaida. Svorio mažinimui svarbu ne tik sumažinti suvartotų kalorijų kiekį, bet ir padidinti fizinį aktyvumą. Reguliarus treniruotės regimenas gali pagreitinti medžiagų apykaitą ir sustiprinti raumenų masę.

   

  Svyruojanti emocinė būsena:

  Stresas, nuovargis ir emocinės problemos gali turėti tiesioginį poveikį svorio padidėjimui arba sumažėjimui. Dažnai žmonės linkę naudotis maistu kaip emociniu palaikymu. Svarbu išmokti valdyti savo emocinę būseną, naudoti alternatyvius būdus, kaip sportą ar meditaciją, vietoj emocinio valgymo.

   

  Pusryčių nevalgymas:

  Norint numesti svorį arba išlaikyti esamą, valgyti pusryčius būtina, kitu atveju visą dieną jausitės nesotūs ir taip padidinsite riziką suvalgyti daugiau nei įprasta. Taip dažnai nutinka vakare. Dieną laikomės didvyriškai, kenčiame ir nevalgome, tikėdamiesi, kad vakare taip pat atsilaikysime, tačiau pilnas šaldytuvas ir gurgiantis pilnas sutrukdo planams ir prisišveičiame dvigubai. Rezultatas – augantis svoris.

   

  Per mažas išgeriamų skysčių kiekis:
   
  Vandenį gerti būtina. Jis skatina medžiagų apykaitą bei išvalo visus toksinus, šlakus ir kitas kenksmingas medžiagas.
  Svorio metimas taps daug paprastesnis, jei laikysitės šių kelių valgymo taisyklių ir nedarysite ir nedarysite esminių klaidų.


  Kaip sulieknėti sveikai

  Subalansuota mityba: Valgykite įvairius maisto produktus, kurie suteikia reikalingų maistinių medžiagų.

  Fizinis aktyvumas: Įtraukite į savo gyvenimą reguliarų fizinį aktyvumą, pradedant nuo paprastų pasivaikščiojimų ir palaipsniui didinant intensyvumą.

  Maisto kiekio kontrolė: Stebėkite savo suvartotų kalorijų kiekį, bet nesivaržykite per daug. Svarbu valgyti sveikus porcijų dydžius.

  Emocinės būsenos valdymas: Išmokite efektyviai valdyti stresą ir kitas emocines būsenas, neieškodami komforto maiste.

  Konsultacija su specialistu: Jei turite sveikatos arba svorio mažinimo tikslų, konsultuokitės su mitybos specialistu ar treneriu, kad galėtumėte sukurti individualią programą.

   

  Sveikos mitybos pirkinių sąrašas

   

  Sveikos mitybos pirkinių sąrašas, norint numesti svorio

  Kuomet siekiama sumažinti kalorijų suvartojimą, negalvokite apie dietą – atkreipkite dėmesį į sveikos mitybos pirkinių sąrašą.

  Netinkamu maistu svorio metimui laikomi rafinuoti angliavandeniai, kurie virškinami itin sparčiai bei nesuteikia sotumo jausmo. Į tai įeina perdirbti maisto produktai bei nesveikas maistas (mėsainiai, picos, bulvytės ir pan.).

  Viskas, ką reikia padaryti – rasti tam alternatyvų.

  Maistas, kuris jums suteiks sotumo, bet turės mažiausiai kalorijų yra geriausias variantas. Į tai įeina vištiena, tunas bei pilno grūdo ryžiai.

  Daržovės bei salotos jūsų mityboje taip pat padės padidinti patiekalų skaičių. Nors ir valgysite pakankamai daug maisto, suvartojamų kalorijų skaičius bus ganėtinai mažas.

  Produktai, kurie tinkami svorio metimui:

  • Pilno grūdo duona ir grūdai
  • Avižos
  • Liesa mėsa ir žuvis
  • Rudieji ryžiai
  • Pilno grūdo makaronai
  • Džiovintos pupelės ir lęšiai
  • Špinatai, lapiniai kopūstai
  • Kitos daržovės
  • Vaisiai, riešutai ir uogos užkandžiams
  • Jogurtas
  • Mažo riebumo pieno produktai
  • Kiaušiniai

  Svorio mažinimas turi būti sveikas ir nuoseklus procesas, kuriame svarbu atsižvelgti į visus sveikatos aspektus. Laikykitės sveikos gyvensenos principų ir pasieksite ilgalaikius svorio mažinimo tikslus.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  norite

  sulieknėti

  didžiausios

  klaidos

  daromos

  sveikai

  teisingai