Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mitybą ir dietas

  Reikia daugiau energijos? Išbandykite šiuos 5 maisto produktus, kuriuose gausu vitamino B12

  Vitaminas B12 yra svarbus jūsų variklio darbui ir energijos lygiui palaikyti. Sužinokite, kokiais maisto produktais galite natūraliai padidinti jo kiekį.

  Ar žinojote, kad vitaminas B12 dažnai vadinamas "energijos vitaminu"? Vitaminas B12 ne tik padeda palaikyti sveiką kraują ir nervų ląsteles, bet ir dalyvauja DNR kūrime, t. y. tiesiogine prasme yra dalis medžiagos, iš kurios sudaryta kiekviena jūsų kūno ląstelė. Taigi, kai girdite sveikatos specialistus sakant, kad vitaminas B12 yra labai svarbus, tai yra teisinga informacija.

  Šiais laikais gali būti "stebuklinga piliulė", kuri, atrodo, tinka viskam, įskaitant vitaminą B12, tačiau vartotojas turi saugotis. Aukščiausios klasės prekybos centruose ir SPA centruose siūlomi vitamino B12 užpilami preparatai už centus ir suteikia "natūralų" energijos antplūdį. Tačiau ar jie tikrai reikalingi? Greičiausiai ne. 

  Praleiskite brangius antpilus ir verčiau pabandykite keisti mitybą. Apsvarstykite galimybę į maistą įtraukti šiuos penkis maisto produktus, kad natūraliai padidintumėte B12 kiekį. Ir, žinoma, visada pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu, jei turite klausimų ar abejonių dėl savo konkrečių poreikių. Kai kuriems gyvenimo būdams, pavyzdžiui, veganizmui ir vegetarizmui, reikia vartoti B12 papildų, kad užtikrintumėte savo poreikių patenkinimą.

   

  5 maisto produktai, kuriuose gausu vitamino B12

  Toliau išvardytuose maisto produktuose yra 20 % ar daugiau rekomenduojamos vitamino B12 paros normos. Kasdien valgydami šiuos maisto produktus galite padidinti savo energijos kiekį ir užtikrinti, kad jūsų mityba būtų visavertė ir turtinga maistinių medžiagų.

   

  Maistinės mielės

  Maistinės mielės

  Ar žinojote, kad vitamino B12 paprastai randama gyvūninės kilmės produktuose ir baltymuose, tačiau vienas turtingiausių šaltinių yra veganiškas? Aš nejuokauju! Maistinės mielės yra vitamino B12 šaltinis, nes ¼ puodelio vienoje porcijoje yra nuo 8,3 iki 24 mcg vitamino B12, t. y. nuo 346 iki 1000 % paros normos. Nors kiekis skiriasi priklausomai nuo prekės ženklo, neabejotinai verta šiek tiek pabarstyti maistinių mielių į makaronus, popkornus ir padažus, kad natūraliai padidintumėte B12 kiekį.

  Jei dar nesate susipažinę su maistinėmis mielėmis, jos yra dribsnių tekstūros ir puikiai tinka patiekalams, kuriems norėtumėte suteikti sūrio skonį, tačiau receptų sudėtyje nėra pieno produktų.

   

  Lašiša

  Lašiša

  Skaniose ir maistingose jūros gėrybėse yra ne tik omega-3. Trijų uncijų virtos lašišos porcijoje yra 2,6 mcg vitamino B12, t. y. apie 108 % paros normos! Be to, lašišoje yra vitamino D - svarbios maistinės medžiagos, reikalingos sveikiems kaulams išlaikyti. 

  Nors lašišą galima rinktis iš įvairių patogių variantų - nuo rūkytos ir šaldytos iki virtos ir konservuotos, yra daugybė būdų, kaip į savo įtemptą kasdienybę įtraukti daugiau lašišos. Vakarais, kai turite šiek tiek daugiau laiko, į savo valgiaraštį įtraukite šią sveikatai palankią Viduržemio jūros kepamą lašišą.

   

  Liesa malta jautiena

  Liesa malta jautiena

  Kartu su daugybe kitų svarbių maistinių medžiagų, kurios palaiko sveiką gyvenseną ir senėjimą, 85 % liesos ir 15 % riebios, keptuvėje keptos 3 uncijų maltos jautienos porcijoje yra 2,4 mcg vitamino B12, t. y. apie 100 % paros normos. Asmenims, kuriems sunku gauti pakankamai vitamino B12, cholino, geležies, cinko ir baltymų, liesa jautiena yra puikus papildymas, suteikiantis tiesiogine to žodžio prasme daug maistinių medžiagų. Ją lengva paruošti ir ji puikiai dera su kitais maistinių medžiagų turtingais maisto produktais, pavyzdžiui, vaisiais ir daržovėmis, kurių dauguma amerikiečių turėtų valgyti daugiau.

   

  Karvės pienas

  Karvės pienas

  Jei nesate alergiški maistui ar nesirenkate gyvenimo būdo, nėra jokios priežasties išbraukti karvės pieną iš savo mitybos raciono. Jame gausu vitamino B12 - 1 puodelyje jo yra 1,3 mcg, t. y. apie 54 % paros normos. Pieno pienas svarbus augimui ir vystymuisi, nes palaiko kaulų sveikatą, taip pat reguliuoja kraujospūdį.

  Jei pienas - ne jūsų pomėgis, vis tiek galite pasinaudoti pieno produktų teikiamais privalumais, jei į savo racioną įtrauksite ir jogurtą! 6 uncijų jogurto inde yra 1 mcg vitamino B12, t. y. apie 43 % paros normos.

   

  Praturtinti pusryčių dribsniai

  Praturtinti pusryčių dribsniai

  Mano mėgstamiausias B12 turtingas maistas, kurį rekomenduoju šeimoms, nepriklausomai nuo jų ekonominės padėties, yra pusryčių dribsniai. Tai patogu ir labai skanu. Vienoje porcijoje (maždaug 1-1 ¼ puodelio) daugumos standartinių praturtintų pusryčių dribsnių yra apie 25 % vitamino B12 paros normos, t. y. apie 0,6 mcg. Jei dribsnius derinsite su karvės pienu, gausite dvigubą vitamino B12 dozę!

  Nors galima rinktis iš daugybės praturtintų pusryčių dribsnių, rekomenduoju rinktis du. Pirma, rinkitės tokius, į kuriuos pridėta kuo mažiau cukraus, pavyzdžiui, viso grūdo avižinius dribsnius. Tada pasirinkite antrąsias, kurias mėgsta jūsų šeima, paprastai su šiek tiek daugiau pridėtinio cukraus. Sumaišykite 70/30 pilno grūdo avižų ir "linksmųjų" dribsnių, kad sukurtumėte maistingųjų medžiagų kupiną dubenėlį gėrio dienos pradžiai!

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  energijos

  išbandykite

  maisto

  produktus

  kuriuose

  vitamino