Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mitybą ir dietas

  Stipri kava, pavyzdžiui, espreso, gali užkirsti kelią Alzheimerio ligai

  Veronos universiteto mokslininkai nustatė, kad stipri kava gali apsaugoti žmones nuo Alzheimerio ligos, o tai reiškia, kad kitą kartą užsisakydami espreso kavos ar net espreso martinio neturite jaustis kalti.

  Žurnale "Journal of Agricultural and Food Chemistry" paskelbtame tyrime pateikti įrodymai, kad tamsus kavos gėrimas sunaikina smegenyse besikaupiančius tau baltymus, kurie, kaip nustatyta, sukelia Alzheimerio ligą.

   

  Stipri kava, pavyzdžiui, espreso, gali užkirsti kelią Alzheimerio ligai

   

  "Nors tikslūs mechanizmai, sukeliantys šias ligas, vis dar neaiškūs, manoma, kad svarbus vaidmuo tenka baltymui", - sako pagrindinė tyrimo autorė Mariapina D'Onofrio.

  Žmonėms, nesergantiems neurodegeneracine liga, tai padeda struktūrizuoti ir stabilizuoti smegenis, tačiau sergant Alzheimerio liga jis susikaupia į gumulėlius ir šie gumulėliai sukelia demenciją, dėl kurios sulėtėja atmintis ir mąstymas. Kai žmonės geria espreso arba stiprią kavą, šios sankaupos, dar vadinamos fibrilėmis, nesusidaro.

  D'Onofrio ir kiti komandos nariai Italijoje naudojo parduotuvėje pirktas pupeles ir branduolinio magnetinio rezonanso spektroskopijos metodu nuskaitė jų cheminę sudėtį.

  Mokslininkai nustatė, kad espreso kavos taip pat nebūtina tiesiog užsisakyti. Stiprios kavos naudą galima pajusti, jei ją sumaišysite su latte, americano ar espreso martiniu.

  Reguliarus kavos vartojimas apskritai siejamas su mažesne ankstyvos mirties, 2 tipo diabeto, širdies ligų, kepenų vėžio ir daugelio kitų vėžinių susirgimų rizika.

  Taigi kitą kartą dėl savo atminties užsisakykite juodos ir stiprios kavos.

   

  Šaltiniai:

  1. Journal of Agricultural and Food Chemistry. Espresso Coffee Mitigates the Aggregation and Condensation of Alzheimer's Associated Tau Protein.
  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  stipri

  pavyzdžiui

  espreso

  užkirsti

  kelią

  alzheimerio

  ligai