Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mitybą ir dietas

  Sveika mityba nebūtinai turi būti brangi. Ekspertas siūlo patarimų

  Maisto produktai kainuoja brangiai, tačiau galima valgyti sveiką maistą neišlaidaujant. Alabamos universiteto Birmingeme ekspertai pateikia patarimų, kaip sveikai maitintis turint mažą biudžetą.

  "Sveika mityba - tai ne tik tai, ką valgote, bet ir tai, ką renkatės apgalvotai", - teigia darbuotojų sveikatingumo vadybininkė Emily Davidson. "Šiek tiek planavimo, kūrybiškumo ir protingo apsipirkimo gali padėti žmonėms mėgautis maistinga mityba, nesugriaunant finansų."

  Svarbiausia planuoti maistą. Taip sutaupysite pinigų, kuriuos kitu atveju galėtumėte išleisti impulsyviems pirkiniams.

  Planuokite įtraukti šviežius, sezoninius vaisius ir daržoves, - pasiūlė Davidson.

  "Planuodami maistą, ieškokite, kas yra sezono metu", - sakė ji universiteto pranešime spaudai. "Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie vaisiai ir daržovės skirtingais sezonais yra brangesni, nes ne visi produktai auga ištisus metus. Gauti šviežių vaisių ir daržovių ne sezono metu yra brangu, nes reikia papildomų kelionės ir gabenimo išlaidų."

   

  Planuodami maistą, ieškokite, kas yra sezono metu

   

  Sudarykite pirkinių sąrašą, kuris padės sustabdyti impulsyvų pirkimą. Apsipirkimas internetu ir maisto produktų atsiėmimas taip pat gali padėti sutaupyti pinigų.

  "Prieš eidami į parduotuvę sudarykite planuojamų patiekalų sąrašą ir jo laikykitės", - sakė Davidson. "Tai padės išvengti nereikalingų prekių, kurios atrodo viliojančios, kai vaikštote po parduotuvę be reikalingų pirkinių sąrašo."

  Pirkdami pagrindinius produktus dideliais kiekiais, galėsite sutaupyti. Nefasuotus ryžius, pupeles, avižas ir šaldytus vaisius bei daržoves pirkite urmu.

  Neignoruokite šaldytų produktų.

  "Užšaldyti vaisiai ir daržovės surenkami sezono įkarštyje, todėl jiems netrūksta skonio ar maistinių medžiagų", - teigia Davidson.

  Taip pat gali padėti, jei apsipirkdami ieškosite nuolaidų, naudositės kuponais įvairiose maisto prekių parduotuvėse ir internete.

   

  Apsiperkant internetu, galite palyginti kainas, juk tai dar lengviau.

   

  Apsiperkant internetu, galite palyginti kainas, juk tai dar lengviau. Vietos ūkininkų turguose dažnai būna šviežių produktų už gerą kainą.

  "Maisto likučių panaudojimas padeda ištempti biudžetą ir mažina maisto švaistymą", - teigia Davidson. "Pavyzdžiui, žmonės gali panaudoti keptos vištienos likučius sumuštiniams, salotoms ar makaronams kitą dieną."

  Socialinės žiniasklaidos platformos yra naudingi receptų įkvėpimo šaltiniai, kaip panaudoti maisto likučius.

  Kai kurie maisto produktai, pavyzdžiui, alyvuogių aliejus, yra verti investuoti į sveiką mitybą, pažymėjo Davidson.

  Ji rekomenduoja ieškoti šalto spaudimo, kuo mažiau apdorotų aliejų. Priešingai nei pigūs aliejai, kurie sukelia uždegimus, Davidson teigė, kad "jie yra skanesni ir turi daugiau sveikatai naudingų polifenolių, vitamino E ir įvairių riebalų rūgščių".

  Taip pat rinkitės juodąjį šokoladą, kuriame yra daugiau kaip 50 % kakavos, nes jame gausu flavonoidų ir polifenolių - širdžiai naudingų maistinių medžiagų.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  sveika

  mityba

  nebūtinai

  būti

  brangi

  ekspertas

  siūlo

  patarimų