Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Jungiamojo audinio ir skeleto raumenų sistemos ligos -

  Enteropatinis artritas

  Apie ligą
  Tai sąnarių uždegimas, susiję su uždegiminėmis žarnyno ligomis. Pagrindinis veiksnys jam išsivystyti yra virškinamojo trakto infekcija, esant genetinei predispozicijai. Tai sukelia lokalią infekciją gleivinėje, antikūnų gamybą, padidėjusį žarnyno pralaidumą, svetimų medžiagų įsiurbimą ir susiformavusių imuninių kompleksų, antikūnų patekimą į sąnarius, kur sąlygoja uždegimą. Krono liga ir opinis kolitas – dvi pagrindinės uždegiminės žarnyno ligos, kuriomis sergant dėl prastos žarnyno apsauginės funkcijos pasireiškia enteropatinis artritas. Jis vystosi ne visiems, o apie 2-20% sergančiųjų.  
  Trumpai apie simptomus
  Pasireiškia nesimetrinis vieno ar kelių sąnarių uždegimas, dažniau kojų sąnarių – kelių, čiurnų, padinių pirštų. Pečių pažeidimas būdingesnis, esant opiniam kolitui. Sergantiems uždegimine žarnyno liga išskiriamos dvi artrito formos: a) pirmo tipo oligoartritas, kai pažeidžiami mažiau nei 5 sąnariai. Prasideda ūmiai, pasveikstama per 6 savaites. b) antro tipo poliartritas, kai pažeisti daugiau nei 5 sąnariai. Jo eiga dažniau lėtinė. Stuburo ir dubens pažeidimas pasireiškia 10-20% atvejų. Kiek rečiau nukenčia akys – vystosi akių uždegimas (akys ašaroja, bijo šviesos, parausta). Kartais atsiranda įvairių odos bėrimų.  
  Diagnostika
  Svarbi anamnezė –  jau esanti opinio kolito ar Chron‘o liga, pažeistų sąnarių lokalizacija, bėrimai ir kt. sąnarių rentgenogramos, magnetinio rezonanso ar kompiuterinės tomografijos tyrimai atliekami, norint tiksliau įvertinti pažeidimus. Yra tam tikri tyrimai, kurie parodo genetinę ligos predispoziciją, galimą eigą, prognozę – ŽLA B27. Papildomi tyrimai atliekami, norint atmesti kitas ligas.  
  Gydymas

  Ligų paieškos žymos:

  enteropatinis

  artritas