Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Jungiamojo audinio ir skeleto raumenų sistemos ligos -

  Jaunatvinis idiopatinis psoriazinis artritas

  Apie ligą
  Tai vienas iš jaunatvinio idiopatinio artrito (JIA) tipų, sudaro 2-15% visų JIA. Pasireiškia vaikams iki 16 metų, vidutinis amžius – 6 metai, mergaitės serga dvigubai dažniau nei berniukai. Dažnai pirmos ar antros eilės giminaičiams nustoma psoriazė (kitaip vadinama žvyneline) - tai odos liga, kuri pasireiškia odos uždegimu ir odos bėrimu, panašiu į žvynelius. Neretai esant psoriaziniam odos pakenkimui, vystosi ir sąnarių pakenkimas – psoriazinis artritas.  
  Trumpai apie simptomus
  Dažniausiai liga prasideda staiga, su sąnarių skausmu bei patinimu. Paprastai asimetriškai pažeidžiami 3-5 tiek stambūs, tiek smulkūs sąnariai – čiurnų, kelių, plaštakų ir pėdų, kartais ir galiniai pirštų sąnariai, stuburo juosmeninei daliai ir stuburo – klubų sąnariams nebūdinga. Ant odos įvairių vietų (alkūnių, dilbių, kelių ir rankų pirštų tiesiamuosiuose paviršiuose, tie galvos plaukuota vieta, už ausų, kirkšniuose ir kt.) matomas bėrimas. Gali būti pažeidžiami nagai – smulkios duobutės naguose. Akių pažeidimas vystosi apie 20% sergančių psoriaziniu artritu. Jei vystosi, tai simptomai labai vangūs.  
  Diagnostika
  Specifinių tyrimų nėra. Kraujyje gali būti randami pakitę uždegiminiai rodikliai. Kiti tyrimai, kaip reumatoidinio faktoriaus nustatymas reikalingi kitų lugų ekskliudavimui. Atliekamos skaudamų sąnarių rentgenogramos.  
  Gydymas
  Skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (meloksikamas, naproksenas ir kt.). Jei efekto negaunama, skiriami kortikosteroidai, metotreksatas, sunkiais atvejais teikoma biologinė terapija.

  Ligų paieškos žymos:

  jaunatvinis

  idiopatinis

  psoriazinis

  artritas