Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Urogenitalinės sistemos ligos -

  Kiaušidžių folikulinė cista

  Apie ligą
  Folikulinė cista priklauso prie kiaušidžių funkcinių cistų. Tai dariniai, susidarę kiaušidėse  iš normalių anatominių struktūrų, atsirandančių per mėnesinių ciklą ar nėštumą dėl hormoninių pokyčių. Folikulinės cistos formuojasi dėl per didelio folikulus stimuliuojančio hormono (FSH) poveikio. Tokiu atveju neįvyksta ovuliacija (kiaušinėlis neišeina iš kiaušidės), folikulinė cista toliau vis didėja. Kitu atveju folikulas nesubręsta, o toks nebrandus folikulas praranda gebėjimą sunykti. Paprastai folikulinė cista būna viena, jos dydis įvairuoja nuo kelių milimetrų iki 15cm. Cistos turi ploną kapsulę, jos turinys skaidrus, panašus į vandenį.  
  Trumpai apie simptomus
  Simptomų išvis nepajuntama arba būna mažai išreikšti: dažnas šlapinimasis, maudžiantis pilvo apačios, šono skausmas, nereguliarios ar kiek skausmingos mėnesinės, pilvo apimties padidėjimas.  
  Diagnostika
  Paprastai aptinkama atsitiktinai, atliekant ginekologinę apžiūrą (čiuopiamas paslankus neskausmingas darinys) ar ultragarsinį tyrimą.  
  Gydymas
  Gali išnykti be gydymo. Galima skirti 3-6 mėn. sudėtinių kontraceptinių priemonių ir patikrinti iš karto po mėnesinių 4-6-ą mėnesinių ciklo dieną. Jei jis neišnykęs, nėra galimybės atskirti nuo tikro auglio, rekomenduojamas operacinis gydymas. Pomenopauzinei moteriai radus tokį cistinį darinį, atliekamas kiaušidės vėžio žymens tyrimas CA-125. Jei šis žymuo nepadidėjęs ir cistinis darinys iki 5cm, liekama stebėti. Jeigu darinys virš 10cm ir /arba CA-125 kiek padaugėję, arba darinys netolygus, rekomenduojamas operacinis gydymas su histologiniu darinio ištyrimu (patikrinti ar nėra piktybinio proceso). Vaisingo amžiaus moteriai rekomenduojama pašalinti tik cistą, o po menopauzės – pašalinti visą kiaušidę.

  Ligų paieškos žymos:

  kiaušidžių

  folikulinė

  cista