Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Psichikos ir elgesio sutrikimai -

  Depresija

  Apie ligą
  Tai nuotaikos sutrikimas, kuriam būdingas ilgalaikis emocinis prislėgtumas, kurio metu paveikiama žmogaus veikla, mąstymas, aplinkos suvokimas. Tai dažniausias suaugusiųjų psichikos sutrikimas, moterims pasitaikantis du kartus dažniau nei vyrams, sergamumas ja didėja. Amžiaus pikas – 20-50 m. Depresijos paūmėjimai būdingi pavasario ir rudens sezonais. Jos priežastys įvairios: stiprūs ir sukrečiantys išgyvenimai, pvz., artimojo mirtis, darbo netekimas, liga. Nustatytas polinkis sirgti depresija.  
  Trumpai apie simptomus
  Pagrindiniai simptomai yra liguistai prislėgta nuotaika, sulėtėjęs mąstymas (mintys sunkios, sunku susikaupti) ir judesiai (nori ilgai gulėti lovoje, gali ilgai išsėdėti nejudėdami vienoje vietoje). Sergantieji jaučia liūdesį, sunkumą, gyvenimą laiko beprasmiu, užsisklendžia, nebenori nei su kuo bendrauti, neturi jėgų atlikti kasdienius darbus. Jaučiasi esą našta kitiems, save nuvertina, kaltina, taip pat jaučia savo pasikeitimą ir tai dar labiau juos slegia. Visi šie negatyvūs jausmai lydi į bandymus nusižudyti ar nusižudymus. Sergantieji taip pat skundžiasi miego sutrikimais (anksti pabunda, sunkiai užmiega), apetito sumažėjimu (labai krenta svoris), libido, potencijos susilpnėjimu, moterys - mėnesinių sutrikimu ar išnykimu. Sergančių depresija išvaizda pasikeičia – jų veidas liūdnas, atrodo kenčiantis, lūpos kietai sučiauptos, kampai nusileidę žemyn, antakiai suraukti. Ligoniai atrodo ne pagal amžių pasenę.  
  Diagnostika
  ir
  Gydymas
  būna intensyvesnis bei ilgiau trunkantis. Gydymui taikomi medikamentai (antidepresantai ir kt.), psichoterapija, socialinė pagalba, kiti gydymo būdai kaip šviesos terapija, transkranijinė magnetinė stimuliacija ir kt. 

  Ligų paieškos žymos:

  depresija