Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mediciną

  Izraelio mokslininkai atskleidė biologinį kelią, jungiantį širdies ligas ir vėžį

  Izraelio tyrėjai atrado tiesioginį biologinį kelią, siejantį širdies ligas su padidėjusia vėžio rizika.

  Tel Avivo universiteto ir Šebos medicinos centro Tel Avive mokslininkai, atlikę tyrimą, nustatė, kad ryšys tarp širdies ligų ir vėžio yra susijęs su ekstraląstelinių burbuliukų išsiskyrimu iš širdies po širdies priepuolio.

  Priešingai ankstesnėms prielaidoms, kad padidėjusi rizika yra susijusi su tokiais veiksniais kaip rūkymas, diabetas ir nutukimas, neseniai recenzuojamame mokslo žurnale "Circulation" paskelbtame tyrime nustatyta, kad po širdies smūgio širdies išskiriami tarpląsteliniai burbuliukai didina vėžio riziką.
  "Pirmą kartą parodėme, kad serganti širdis išskiria burbuliukus, kuriuose yra tūkstančiai skirtingų augimo veiksnių. Šie burbuliukai neskatina jokio auglio augimo, tačiau jie neabejotinai veikia imuninę sistemą ir gali būti naudingi bet kuriam organizmo augliui", - sakė pagrindinis tyrėjas profesorius Yonatanas Lioras, dirbantis ir TAU, ir Šebos universitete.

   

  Siejantį širdies ligas su padidėjusia vėžio rizika

   

  Iš sergančios širdies išsiskiriantys burbuliukai, vadinami ekstraląstelinėmis pūslelėmis, skirti širdies audinių gijimo procesui palengvinti. Tačiau tyrėjai nustatė, kad šie burbuliukai netyčia keliauja kraujotaka ir skatina vėžinių ląstelių augimą visame organizme. Šie burbuliukai, prikimšti augimo veiksnių ir nukleino rūgščių molekulių, ne tik palengvina ląstelių dalijimąsi, bet ir daro įtaką vėžio augimui palankioms imuninėms reakcijoms.


  Tyrėjai savo hipotezę patikrino su gyvūnų modeliais, sergančiais širdies ligomis. Stabdydami tarpląstelinių burbuliukų susidarymą, tyrėjai pastebėjo, kad vėžio rizika gerokai sumažėjo. Tačiau intervencija sukėlė nepageidaujamą šalutinį poveikį, todėl komanda ėmėsi ieškoti alternatyvių strategijų.

  Skirdami spironolaktoną, gerai žinomą vaistą širdies nepakankamumui gydyti, mokslininkai sugebėjo sušvelninti ekstraląstelinių burbuliukų išskyrimą iš širdies, todėl pastebimai sulėtėjo vėžinių navikų augimas. Šie rezultatai suteikia vilčių sumažinti vėžio riziką širdies ligomis sergantiems pacientams.

  Mokslininkai pabrėžė, kad reikia atlikti tolesnius tyrimus. Tačiau jie pažymėjo, kad biomarkerių nustatymas tarp širdies ligomis sergančių pacientų gali padėti gydytojams identifikuoti širdies ligomis sergančius pacientus, kuriems gresia didesnė vėžio rizika.

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  izraelio

  mokslininkai

  atskleidė

  biologinį

  kelią

  jungiantį

  širdies

  ligas

  vėžį