Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Navikai -

  Osteosarkoma

  Apie ligą
  Tai dažniausiai pasitaikanti pirminis kaulų piktybinis navikas. Jis vystosi iš kaulinio audinio, kartais siejama su buvusia infekcija, trauma, Paget liga. Pastebėta, kad svarbią reikšmę turi tumoro supresinių genų mutacijos. Dažniausiai serga 10-25 metų amžiaus asmenys, vyrai 2 kartus dažniau nei moterys. Naviko dažniausia lokalizacija – ilgieji vamzdiniai kaulai, beveik pusei atvejų jis aptinkamas apie kelio sritį.  
  Trumpai apie simptomus
  Pasireiškia gana stiprus nuolatinis skausmas, patinimas, gali atsirasti patologinių lūžių. Kiek rečiau pasitaiko šlubavimas, taip pat  judesių amplitudės sumažėjimas, silpnumas, atsiranda galūnės veninė stazė - kraujas nenuteka iš kojų, jos patinsta. Kaule navikas auga, plečiasi, iškelia antkaulį į minkštuosius audinius, gali plėstis į sąnarį bei metastazuoja.  
  Diagnostika
  Atliekama rentgenografija – matoma netaisyklingos formos, iš kaulo ribų išeinanti destrukcijos zona, kaulo pragraužimas (piktybiškumo požymis), stebimas ties naviko kraštu antkaulio pakilimas – „stogelis“ (Coldman‘o trikampis). Radioizotopiniu skenavimu nustatomas izotopo kaupimas. Išsamesnę informaciją suteikia kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tyrimas. Angiografija rodo minkštųjų audinių būklę. Laboratoriniuose kraujo tyrimuose nustatomas LDH, šarminės fosfatazės kiekio padidėjimas.  
  Gydymas
  Atliekama radikali chirurginė operacija – naviko pašalinimas. Reikalinga polichemoterapija (prieš operaciją, kurios trukmė 8-12sav., ir po operacijos, kuri trunka 6-12mėn.) Taip pat taikoma ir radioterapija. 20-80% ligonių pirminės diagnozės metu jau būna metastazės į plaučius. Jos gali būti šalinamos, tačiau tai nepagerina ligonio išgyvenamumo.

  Ligų paieškos žymos:

  osteosarkoma

  Simptomų sąrašas
  Vaistų sąrašas