Sveikata, sveika mityba ir gyvensena
Paieškos rezultatai:

  Adblock reklamos blokavimas

  Prašome, išjungti reklamos blokavimą savo naršyklėje ir perkrauti šį puslapį.

  Perkrauti puslapį
  Straipsniai, moksliniai tyrimai, naujienos apie mitybą ir dietas

  Kas nutinka organizmui, kai laikomės dietos?

  Organizmas pradeda reaguoti į sveikos mitybos pokyčius iš karto, kai tik jie atliekami. Tai gali būti naudinga, nes laikantis dietos ilgainiui sumažėja nutukimo, diabeto ir širdies ligų rizika ir pagerėja bendra žmogaus savijauta.

   

  Gliukozės kiekio kraujyje kontrolė

  Valgant angliavandenių, cukraus kiekis kraujyje padidėja, tačiau šio padidėjimo laipsnis priklauso nuo maisto produkto glikemijos indekso. Glikemijos indeksas - tai balų nuo 1 iki 100 sistema, pagal kurią nustatomas maisto produkto poveikis cukraus kiekiui kraujyje.

  Aukšto glikeminio indekso maisto produktai greitai suyra, todėl cukraus kiekis kraujyje staigiai padidėja, o po to staigiai sumažėja. Staigūs cukraus kiekio kraujyje svyravimai gali padidinti diabeto, nutukimo ir širdies ligų riziką. Vadinasi, vengdami tokio didelio glikemijos indekso maisto produktų, kaip antai gaiviųjų gėrimų, saldumynų ir baltos duonos, galite sumažinti šią riziką.

  Užtikrinant pastovų cukraus kiekį kraujyje ir renkantis mažo glikemijos indekso maisto produktus, palaikomas energijos kiekis organizme. Taip išvengiama staigaus cukraus kiekio kraujyje šuolio ir po to sekančio staigaus kritimo ir palaikomas energijos lygis. Pastovus gliukozės kiekis kraujyje taip pat gali būti naudingas, nes sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje, kuris būna po šuolio, gali sutrikdyti gebėjimą susikaupti ir mokytis.

   

  Kava ir kortizolis

  Sumažinus kavos kiekį organizme gali sumažėti streso hormono kortizolio kiekis. Didelis kortizolio kiekis gali sumažinti žmogaus gebėjimą valdyti spaudimą, taip pat gali pakenkti imuninei sistemai. Kofeinas didina šį neigiamą hormono poveikį, todėl kavos vartojimo sumažinimas gali iš karto padėti apriboti neigiamą kortizolio poveikį.

   

  Didelis kalorijų ribojimas

  Griežtas kalorijų ribojimas ne padeda, o trukdo numesti svorio, nes neleidžia organizmui efektyviai deginti riebalų. Organizmas elgiasi taip, tarsi būtų marinamas badu, kaip gynybos mechanizmas, ir labai efektyviai naudoja turimą energiją. Jis pradeda saugoti visas riebalų atsargas ir energiją gauna iš raumenų ir liesojo audinio. Dėl to nyksta raumenys, todėl mažėja medžiagų apykaita ir reikia mažiau kalorijų. Dėl sumažėjusios medžiagų apykaitos sulėtėja svorio kritimas.

  Medžiagų apykaitos greičiui įtakos turi raumenų masės laipsnis - medžiagų apykaitos greitis yra didesnis tų, kurių raumenų masė didesnė. Raumenys sudegina daug daugiau kalorijų nei riebalai, todėl netekus raumenų sumažėja medžiagų apykaitos greitis ir sudeginamų kalorijų skaičius.

  Svarbu, kad žmonės išlaikytų sveiką medžiagų apykaitos greitį, ypač kai jie laikosi dietos, o tam reikia ir maitintis, ir protingai mankštintis. Raumenų masę ypač veiksmingai didina jėgos pratimai. Su kiekvienu papildomu kilogramu raumenų žmogus kasdien sudegina maždaug 50 kalorijų daugiau.

  Kad nesveikai nesumažėtų medžiagų apykaita, specialistai paprastai rekomenduoja niekada neriboti kalorijų suvartojimo iki mažiau nei 1000-1200 kalorijų per dieną.

   

  Šaltiniai:
  health.usnews.com/.../the-instant-effects-of-diet-and-exercise
  www.weightlossresources.co.uk/calories/burning_calories/starvation.htm

  Sekite mus Facebook'e:

  Straipsnių paieškos žymos:

  nutinka

  organizmui

  laikomės

  dietos